Online beszélgetés Habsburg Ottó születésének 108. évfordulóján

Vendégünk lesz Alain Lamassoure, francia politikus, volt Európa-ügyi miniszter és európai parlamenti képviselő, aki négy francia államfő munkatársa, tanácsadója volt kontinensünk ügyeiben. Beszélgetőtársa Martonyi János volt külügyminiszter.

Online beszélgetés Habsburg Ottó születésének 108. évfordulóján

Facebook live: https://fb.watch/1TJNK1Viy2/

Zoom: https://us02web.zoom.us/j/81495184255

A Habsburg Ottó Alapítvány 2019. november 20-án felelevenítette a névadója születésnapja alkalmából rendezett díszvacsorák hagyományát, amikor is az est díszvendége és szónoka Wolfgang Schüssel, korábbi osztrák szövetségi kancellár volt. Azt reméltük, hogy idén is találkozhatunk személyesen e jeles alkalomból, de a járványügyi előírásoknak megfelelően ezt sajnos nem tehetjük meg. Nem akarunk azonban lemondani a kontinensünk jövőjéről szóló eszmecsere lehetőségéről névadónk születésének 108. évfordulója alkalmából sem, ezért tisztelettel meghívjuk a

Habsburg Ottó és a mi Európa-víziónk

című online beszélgetésre, melyet
2020. november 20-án,
pénteken 18:00-19:30 óra között tartunk.

Vendégünk ezúttal Alain Lamassoure, francia politikus, volt Európa-ügyi miniszter és európai parlamenti képviselő, aki négy francia államfő munkatársa, tanácsadója volt kontinensünk ügyeiben. Jól ismerte Habsburg Ottót, aki felkérte, hogy írjon bevezetést emlékiratainak francia kiadásához. Együtt dolgozott vele az Európai Parlamentben és a Páneurópai Mozgalomban, egy olyan fontos történelmi időszakban, amikor leomlott a vasfüggöny, zajlott a demokratikus átalakulás, dúlt a jugoszláviai polgárháború, amikor a közép-európai országok uniós csatlakozásának folyamata lendületet vett. Vendégünk a Habsburg Ottóval közös tapasztalatainak felelevenítése mellett a konferenciabeszélgetésen megosztja velünk gondolatait Európa aktuális helyzetéről is.

Alain Lamassoure beszélgetőtársa Martonyi János volt külügyminiszter

Köszöntőt mond:

Nagy István, Magyarország berni nagykövete, a Habsburg Ottó Alapítvány elnöke

Pascale Andreani, Franciaország budapesti nagykövete

A beszélgetést vezeti: Ablonczy Bálint újságíró, politológus

Zárszót mond: Habsburg György nagykövet, a Habsburg Ottó Alapítvány kurátora

A rendezvényt moderálja: Fejérdy Gergely, a Habsburg Ottó Alapítvány tudományos igazgatóhelyettese

A francia nyelvű rendezvényen szinkrontolmácsolást biztosítunk.
Kérjük, hogy részvételi szándékát itt jelezze.

Szeretettel várjuk – ezúttal az online térben!