Rangos szakmai díjat kapott Fiziker Róbert

A Magyar Nemzeti Levéltár kimagasló szakmai munkája elismeréseképpen 2023-ban Fiziker Róbertnek, az MNL Országos Levéltára történész–levéltárosának – rendezvényeink és kiadványaink gyakori közreműködőjének – ítélte oda az Ember Győző-díjat.

Rangos szakmai díjat kapott Fiziker Róbert

Az intézmény legrangosabb szakmai elismerését Szabó Csaba, az MNL főigazgatója adta át november 3-án, a Levéltár Bécsi kapu téri palotájában. Az eseményen Alapítványunkat tudományos igazgatóhelyettesünk képviselte.

A díjátadást kísérő laudációban elhangzott, hogy a kutató pályája során a Külügyminisztérium iratanyagának, valamint az osztrák–magyar kapcsolatok dualizmus kori és 20. századi történetének szakszerű feltárásával foglalkozott, ugyanakkor sikeresen kamatoztatta ismereteit a tudományos ismeretterjesztés területén is.

A Habsburg Ottó Alapítvány a jeles alkalomból szívből gratulál a kitüntetettnek!

Fiziker Róbert önálló kötetei:

A legendás borostyánszoba (Kortina, 2003), Habsburg kontra Hitler. Legitimisták az Anschluss ellen, az önálló Ausztriáért. Az osztrák legitimista mozgalom története, 1918-1945. (Gondolat, 2010), Leleplezett történelem. 39 história a huszadik századból. (L’Harmattan, 2015), Osztrák, magyar: két jó barát? Tanulmányok az osztrák–magyar kapcsolatok 1867 és 1989 közötti történetéről. (Line Design, 2021).