Főhercegi kezdőrúgás a baszk tengerparton

Fordulatos történet vezetett az MTK labdarúgócsapata és Habsburg Ottó 1923-as találkozásához. Erre végül az Atlanti-óceán partján fekvő kis baszk faluban, Lequeitioban került sor, ahol a focisták az ifjú trónörökös és a királyi család tiszteletére bemutató mérkőzést játszottak a tengerparton.

Berlin „láthatatlan” magyarjai, 1922

Szűts István Gergely, a Habsburg Ottó Alapítvány főlevéltárosának tanulmánya, amelyet a Pro Minoritate folyóirat publikált, a Berlinben élő „láthatatlan” magyarok nyomait kutatja az 1920-as évek első felében.

Megemlékezés Madeira szigetén

1922. április 1-én a Portugáliához tartozó Madeira szigetének fővárosában, Funchalban halt meg IV. Károly, az utolsó magyar király, Habsburg Ottó édesapja. A 100. évforduló alkalmából megtartott megemlékezés-sorozaton Alapítványunk a lisszaboni magyar nagykövetséggel és a helyi rendezőkkel együttműködve egy kilenc panelből álló, angol nyelvű roll-up kiállítást mutatott be, amelynek portugál nyelvű változatát kiadvány formájában sz

Spanyolnátha Madeirán

A spanyolnátha a történelem első világméretű járványa volt, amely a Föld teljes lakosságának mintegy 3-5 százalékát elpusztította. 98 évvel ezelőtt Habsburg Ottó édesapja, az utolsó magyar király, IV. Károly is a kórral vívott küzdelem során vesztette életét.