Habsburg Ottó és a konzervatív hálózatok

Prőhle Gergely, Alapítványunk igazgatója 2023. március 1-jén Berlinben, majd két nappal később a szász fővárosban, Drezdában tartott előadást „Habsburg Ottó és a konzervatív hálózatok” címmel.

Berlin „láthatatlan” magyarjai, 1922

Szűts István Gergely, a Habsburg Ottó Alapítvány főlevéltárosának tanulmánya, amelyet a Pro Minoritate folyóirat publikált, a Berlinben élő „láthatatlan” magyarok nyomait kutatja az 1920-as évek első felében.

Konzervatív eszmecsere Berlinben

A Habsburg Ottó Alapítvány nemzetközi kapcsolatépítésének fontos eseménye volt a berlini Bibliothek des Konservatismus (BDK, bdk-berlin.org) fennállásának 10. évfordulója alkalmából, „Der Konservative bleibt der Sieger der Geschichte” címmel rendezett tanácskozás, amelyen Alapítványunk igazgatója, Prőhle Gergely mutatta be tevékenységünket.

Ajánló: Egy banális esemény 1922-ből

Ami az iratok vagy a hivatalnok szemszögéből nézve csupán egy banális adminisztratív ügynek tűnhet, gyakran emberi sorsokat határozhat meg. Kollégánk, Szűts István Gergely a Trianon100 oldalán egy ilyen hétköznapi ügyintézést mutat be, amely jelen esetben épp egy nem hétköznapi embert érintett.