Konzervatív eszmecsere Berlinben

A Habsburg Ottó Alapítvány nemzetközi kapcsolatépítésének fontos eseménye volt a berlini Bibliothek des Konservatismus (BDK, bdk-berlin.org) fennállásának 10. évfordulója alkalmából, „Der Konservative bleibt der Sieger der Geschichte” címmel rendezett tanácskozás, amelyen Alapítványunk igazgatója, Prőhle Gergely mutatta be tevékenységünket.

Konzervatív eszmecsere Berlinben

A BDK törzsállománya a neves publicista, a Criticón című folyóirat kiadója, Caspar Schrenk-Notzing egykori magánkönyvtárára épül, ám az elmúlt tíz év alatt óriási fejlődésen ment keresztül. Wolfgang Fenske evangélikus teológus vezetése alatt a konzervatív filozófiai, eszmetörténeti, politikai szakirodalom világszerte elismert gyűjtő- és kutatóhelyévé vált. Áttekintettük a könyvtár állományát, és megállapítottuk, hogy számos olyan folyóirat található meg Berlinben hiánytalanul, amelyek a Habsburg Ottó Alapítvány gyűjteményében csak töredékesen lelhetők fel. Sok olyan szakkönyvet is azonosítottunk, amely segíthet Habsburg Ottó nemzetközi tevékenységének, kapcsolatrendszerének feltárásában. Terveink szerint a jövőben közös kutatási projektek és konferenciák szervezésében működünk majd együtt.