Történészhallgatók látogatása Alapítványunknál

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Történettudományi Intézetének hallgatói szemináriumi óra keretében látogatást tettek szeptember 29-én a Habsburg Ottó Alapítványban.

Történészhallgatók látogatása Alapítványunknál

Fejérdy Gergely, alapítványunk tudományos igazgatóhelyettese fogadta őket, bemutatta a gyűjteményben zajló feldolgozói munkát, és eredeti dokumentumok segítségével röviden ismertette Habsburg Ottó életútját.

A látogatás közelebb hozta a történészhallgatókhoz az egykori trónörökös személyét. Érzékelhették a tevékenysége során mozgatott kiterjedt kapcsolati hálót és az Ottót övező történelmi kontextust, ezek révén pedig nyilvánvalóvá vált számukra névadónk szellemi örökségének jelentősége.