Emlékkonferencia Vajay Szabolcs születésének 100. évfordulójára

A program a Károlyi József Alapítvánnyal, illetve az Eötvös Loránd és a Szegedi Tudományegyetemmel közösen megrendezett, kétnapos konferencia utolsó része.

Emlékkonferencia Vajay Szabolcs születésének 100. évfordulójára

A Habsburg Ottó Alapítvány kötelékéből többünket is szoros kapcsolat fűzött az 1944 után Argentínában, Franciaországban, majd hosszú éveken át a svájci Vevey-ben élő történészhez, Vajay Szabolcshoz, aki idén lenne százéves. Hagyatékát a Károlyi József Alapítvány őrzi a fehérvárcsurgói Károlyi-kastélyban. A feldolgozó munka hasonlatos Alapítványunk tevékenységéhez, ezért Vajay Szabolcs derűs személyére, munkásságára úgy kívánunk emlékezni, hogy egyúttal a hagyatékának megőrzésével, feldolgozásával, közkinccsé tételével kapcsolatos kérdéseket is megvitatjuk. Emellett kitekintést is kívánunk adni, munkánkat nemzetközi összefüggésbe helyezve.

Időpont: 2021. október 8. péntek

Helyszín: Károlyi kastély (8052 Fehérvárcsurgó, Petőfi Sándor u. 2.)

ebéd – Pohárköszöntőt mond Károlyi György

Prőhle Gergely, igazgató, Habsburg Ottó Alapítvány: Üdvözlő szavak

Laki Xénia, levéltáros, Károlyi Alapítvány: A Vajay-hagyaték Fehérvárcsurgón

Oross András, levéltári delegátus, Bécs: A Habsburg család levéltára a bécsi Haus-, Hof- und Staatsarchivban