A CSU egyik vezető politikusa járt nálunk

Június 27-én meglátogatta Alapítványunkat Andreas Scheuer Bundestag-képviselő, a bajor Keresztény-Szociális Unió korábbi főtitkára.

A CSU egyik vezető politikusa járt nálunk

Meglátogatta Alapítványunkat Andreas Scheuer Bundestag-képviselő, a bajor Keresztény-Szociális Unió korábbi főtitkára. Németország egykori közlekedési minisztere jelenleg a Német Szövetségi Parlament Európa Bizottságának tagja, ő felel a Magyarországhoz fűződő kapcsolatokért.

Andreas Scheuer több mint két évtizedes politikai pályája kezdetén többször is találkozott Habsburg Ottóval, és névadónk Európával kapcsolatos nézetei jelentős mértékben befolyásolták az ő világlátását is. Scheuer szülővárosa és egyben választókörzete Passau, ami hagyományosan élénk kapcsolatokat ápol Magyarországgal – így Alapítványunk a közeljövőben jó eséllyel ott is bemutathatja a Habsburg Ottó életéről szóló kiállítást.