A Spanyol Királyság budapesti nagykövete Alapítványunknál

Június 29-én Alfonso Dastis Quecedo, a Spanyol Királyság budapesti nagykövete, korábbi külügyminiszter tett látogatást a Habsburg Ottó Alapítványnál.

A Spanyol Királyság budapesti nagykövete Alapítványunknál

A látogatás során nagykövet úr megtekintette gyűjteményünket. Nagy érdeklődéssel lapozta át Habsburg Ottó egy-egy spanyolországi notabilitással folytatott levelezését, így például az egykori külügyminiszter elődjével, Alberto Martin-Artajoval váltott sorokat. Egyfajta közös örökségként örült Juan Gyenes magyar származású spanyol fényképész Alapítványunknál őrzött képeinek is. Megjegyezte, hogy saját könyvtárában ugyancsak őriz egy Juan Gyenes-fényképekkel illusztrált könyvet a Spanyol Királyság nagykövetségi épületeiről. (Embajadas de España y su historia. En fotografías de Juan Gyenes y textos de Alfonso de la Serna. Espasa-Calpe, Madrid, 1989).

Alfonso Dastis Quecedo nagykövet látogatása során szó esett a 2021 novemberében Budapesten tartott születésnapi megemlékezésről, amelyen a díszvendégek Íñigo Méndez de Vigo egykori miniszter és Ramón Pérez-Maura történész, újságíró voltak. A beszélgetés során jeleztük, hogy a Habsburg Ottó Alapítvány tervei között szerepel egy konferencia megszervezése 2023 őszén, a spanyol uniós elnökség időszakában, amihez a nagykövet támogatását kértük. Alfonso Dastis Quecedo nagy örömmel fogadta a felvetést, és felajánlotta segítségét a rendezvény előkészítésében, hogy a „Habsburg Ottó – Életút és örökség” című kiállításunkat méltó körülmények között tudjuk bemutatni a spanyol fővárosban.