Áldott karácsonyt és boldog új évet kíván a Habsburg Ottó Alapítvány

1925 karácsonyán készült a fénykép, a tengerparti baszk kisvárosban, Lequeitioban. 1922-től hét éven át itt élt Zita királyné hét gyermekével együtt. Az édesapját a spanyolnátha járvány következtében három évvel korábban elveszítő kiskamasz Ottót és testvéreit Magyarországról érkezett bencés szerzetesek tanították rendi jelmondatuk jegyében: Ora et labora.

A fotón megörökített karácsonyt megelőző hónapokban a kitartó imádság és munka fontosságáról Bánhegyi Jób atya beszélt a trónörökösnek, szigorú rendben tanítva az egyes tantárgyakat, köztük a magyar irodalom történetét is, aminek szakértője volt.

1925 karácsonyán Emberi hitvallás címmel írt verset Juhász Gyula:

Hiszem, hogy járt a földön egy szomorú magányos
Galileai férfi, ki harminchárom évvel
Többet tudott, mint minden Cézár, poéta, mágus
S szelíd szava erősebb, mint minden büszke kétely (…)

Habsburg Ottó hosszú élete során mindvégig vallotta, hogy minden okosság és megszerzett tudás csak a betlehemi istálló fényében nyer valódi értelmet.

Áldott karácsonyt és boldog új évet kíván a Habsburg Ottó Alapítvány