Ausztria budapesti nagykövete Alapítványunknál

Meglátogatta alapítványunkat Alexander Grubmayr, az Osztrák Köztársaság budapesti nagykövete.

Ausztria budapesti nagykövete Alapítványunknál

Bemutattuk tevékenységünket, különös tekintettel a gyűjteményünkben zajló feldolgozó, digitalizáló munkára. Prőhle Gergely elmondta, amit a Habsburg Ottó Alapítvány bécsi bemutatkozásán is hangsúlyozott: érdekeltek vagyunk az osztrák közgyűjteményekkel való jó együttműködésben, arra törekszünk, hogy a Budapesten őrzött anyag külföldi, így az osztrák kutatók számára is mielőbb hozzáférhető legyen. Egyetértettünk abban, hogy Habsburg Ottó Európával kapcsolatos nézetei fontos támpontokat adhatnak napjaink politikai dilemmáiban, a kontinensünk jövőjéről szóló gondolkodásban.