Bencés diákként

A Habsburg Ottó Alapítvány beszélgetéssel egybekötött megemlékezést szervez névadója halálának 11. évfordulója alkalmából a Pannonhalmi Bencés Főapátságban.

Bencés diákként

„… ezentúl a »Magyar Bencés Diákok« nagy és értékes testülete tagjának tekintem magam”

Helyszín:          Pannonhalmi Főapátság (Pannonhalma, Várkerület 1.)
Időpont:           2022. július 3. (vasárnap), 10:00

A pannonhalmi bencés nevelők által közvetített intellektuális értékek és spirituális útmutatások nagy szerepet játszottak az egykori trónörökös gondolkodásmódjának formálódásában. Jól ismert, hogy Habsburg Ottó később is hálával emlékezett meg azokról a tudós szerzetesekről, akik őt az emigrációba is követve oktatták, valamint a magyar nyelvű érettségire felkészítették. A Pannonhalmán kapott minták azonban nem csupán az „ifjú király” számára szolgáltak szellemi és lelki munícióul, hanem ma is fontos szerepet játszanak minden ott tanuló diák világképének és személyiségének, illetve későbbi pályájának, ezen keresztül pedig közvetve az ország és Európa jövőjének alakulásában.

A megemlékező szentmise utáni beszélgetés résztvevői – a számos „hálás bencés tanítvány” képviseletében – azt a kérdéskört igyekeznek megvitatni, hogy mit is jelent számukra a pannonhalmi identitás, miként befolyásolták szakmai és személyes fejlődésüket, későbbi pályafutásukat a bencés gimnáziumban megszerzett kompetenciák, illetve milyen útravalóul szolgáltak az ott kapott lelki értékek.

Program:

Szentmise Habsburg Ottó emlékére

„… ezentúl a »Magyar Bencés Diákok« nagy és értékes
testülete tagjának tekintem magam”

Köszöntő

Hortobágyi T. Cirill OSB
főapát, Pannonhalmi Főapátság

Megnyitó

Prőhle Gergely
igazgató, Habsburg Ottó Alapítvány

Előadás

Szapáry György