Eckart von Klaeden és munkatársa látogatása a Mercedes képviseletében

Eckart von Klaeden, a Daimler AG (Mercedes-Benz Group) külkapcsolatokért felelős alelnöke látogatott el munkatársával Alapítványunkhoz 2022. február 14-én.

Eckart von Klaeden és munkatársa látogatása a Mercedes képviseletében

Habsburg Ottó érdeklődése a járművek, különösen az autók iránt, mindig is köztudomású volt. Olvashatnak erről például nemrég megjelent cikkünkben, melynek címe: A császár, a filmsztár és a hatszáz lóerő – Habsburg Ottó és a Bugatti Automobili.

Ugyanakkor nem csak a Bugatti gépjárműgyártó céggel volt szoros kapcsolata Habsburg Ottónak, de többek között a Mercedes-Benz, német járműmárkával is. Alapítványunk fotógyűjteményében számos olyan kép található, melyen Habsburg Ottó valamilyen autóval, illetve autóban látható, ezek között a Mercedes gyakran felbukkanó márka. Habsburg Ottó amellett, hogy minden bizonnyal szeretett a cég járműveivel utazni, a gyártás folyamata iránt is érdeklődött. Erről tanúskodik látogatása Stuttgartban, a Mercedes-Benz ottani autógyárában 1960. május 18-án, mely látogatásról készült fotóalbum Alapítványunk gondozásában van. Többek között ezekről a képekről érdeklődött Eckart von Klaeden nálunk tett látogatása során.

Eckart von Klaeden a Daimler AG cég külkapcsolatokért felelős alelnöke, korábban a Kereszténydemokrata Unió (CDU) német politikusa, a Bundestag tagja és szövetségi miniszter. Emellett számos alapítvány tagja, valamint jelen van a Deutscher Evangelischer Kirchentag, protestáns szervezet elnökségében is. Az Alapítvány munkájának megismerésén túl a beszélgetés folyamán szó esett a Daimler AG magyarországi befektetéseiről, Magyarország Európai Uniós politikájáról és a CDU jövőjéről.