IV. Károlyról készülő emlékműsor kapcsán forgattak Alapítványunknál

A Servus TV osztrák magáncsatorna járt Alapítványunknál 2022. február 14-én. A televízió IV. Károly osztrák császárnak és magyar királynak állít emléket készülő műsorával, aki 100 évvel ezelőtt hunyt el Madeira szigetén.

IV. Károlyról készülő emlékműsor kapcsán forgattak Alapítványunknál

A IV. Károlyról szóló tévéfilm olyan magyarországi helyszíneken forgott, melyek szorosan kapcsolódnak az utolsó magyar király életéhez. Így az egyik állomás a Tihanyi Bencés Apátság volt, ahol IV. Károly és felesége, Zita királyné utolsó napjaikat töltötték hazánkban 1921-ben. Ennek emlékére 2021. október 21-én felavatták a „Királyőrző Apátság” -ban az uralkodópár felújított szobáját, valamint a róluk készült portrékat. A felavatás dátuma nem csak itt tartózkodásuk 100. évfordulója volt, de a királyi pár 110. esküvői évfordulója is, továbbá megegyezett IV. Károly boldoggá avatásának napjával.

Egy újabb érdekes forgatási helyszín ezután a Fehérvárcsurgói vasútállomás volt. Alapítványunk kuratóriumi tagja, Károlyi György nyilatkozott itt a televíziónak, ugyanis ezen az állomáson szállt fel a IV. Károlyt Tatáról Tihanyba szállító vonatra Károlyi György nagyapja, Károlyi József gróf, aki felajánlotta szolgálatait a távozó királynak. Ő később valóban teljesített szolgálatot a Madeirán száműzetésben lévő király mellett, majd IV. Károly halála után elkísérte a családot Spanyolországba.

Névadónk, Habsburg Ottó hagyatékának feldolgozása mellett Alapítványunk figyelmet fordít a dinasztia más tagjainak, mindenekelőtt Habsburg Ottó édesapjának, IV. Károly királynak életére és emlékezetére is. A Servus TV ezért 2022. február 14-én látogatást tett a Habsburg Ottó Alapítvány Szentkirályi utcai épületében, ahol felvételeket készítettek gyűjteményünk IV. Károlyra vonatkozó dokumentumairól és fényképeiről. Emellett Igazgatónkkal, Prőhle Gergellyel interjút is készítettek a műsorhoz irodájában, ahol a háttérben Habsburg Ottó alakja látható. A műsor IV. Károly halálának 100. évfordulóján, április 1-jén kerül adásba.