Gyűjteményünk darabjai a „Magyar Menyasszony” kiállításon

2023. december 13-án nyitották meg a Magyar Nemzeti Múzeumban a „Magyar Menyasszony” című nagyszabású és különleges tárlatot, amelynek együttműködő partnerként Alapítványunk is részese lett.

Gyűjteményünk darabjai a „Magyar Menyasszony” kiállításon

Gyűjteményünkből Habsburg Ottó és Szász-Meiningeni Regina 1951-es nászajándéklistáját mutatjuk be, illetve az esküvő egyik fényképét és Zita királyné menyasszonyi portréját digitális formában kölcsönöztük a múzeum számára. A kiállításvezetőben munkatársunk, Vitos-Merza Beáta levéltáros, muzeológus írását olvashatják Regina és Zita történetéről.

A „Magyar Menyasszony” december 14. és 2023. augusztus 25. között látogatható a Magyar Nemzeti Múzeumban.

A kiállításról bővebb információ itt olvasható:   https://magyarmenyasszony.hu/