Habsburg Ottó 110

Habsburg Ottó élete és öröksége – megemlékezés Brüsszelben, az Európai Parlamentben

A Hanns Seidel Alapítvány és a Habsburg Ottó Alapítvány közös kiállítást és beszélgetést szervez Brüsszelben, az Európai Parlament épületében 2022. november 8-án. A Habsburg Ottó születésének 110. évfordulója alkalmából rendezett eseményen a résztvevők megismerhetik névadónk gazdag életútját és szellemi örökségét, az egykori Európai Parlamenti képviselő munkásságának jelentőségét az európai egyesülés folyamatában, valamint gondolatainak relevanciáját az Európa jövőjéről szóló vitában.

A Habsburg Ottó Alapítvány és a Hanns Seidel Alapítvány Brüsszeli Irodája kiállítást és konferenciát rendez Habsburg Ottó születésének 110. évfordulója alkalmából, melynek címe:

„Istennek hála, Európai Parlamenti képviselő vagyok”
Életút és örökség – 110 éve született Habsburg Ottó

Időpont: 2022. november 8. (kedd) 18.00
Helyszín: Brüsszel, Európai Parlament, Spinelli épület, III. emelet, 03 D

Közel 20 esztendős parlamenti képviselősége során, 1979 és 1999 között Habsburg Ottó tevékeny szerepet vállalt a vasfüggöny lebontásában, annak tudatosításában, hogy az európai integráció csak a kontinens keleti államainak csatlakozásával lehet teljes. Azt az európai eszményt képviselte, amely az európai nemzetek sokféleségén és a keresztény civilizációs értékeken alapul, s amely Konrad Adenauer, Robert Schuman és Alcide de Gasperi nevéhez is szorosan kötődik. Óriási történelmi, politikai tapasztalata által jól érzékelte a világpolitikai folyamatokat és a nemzeti politikák sajátosságait. Munkásságának és politikai karizmájának igazi erejét az adta, hogy hálával viseltetett mindazért, ami politikai pályafutása során neki megadatott. Ez az optimizmus, amit a címben jelzett idézet is mutat, születésének 110. évfordulóján számunkra is inspiráló lehet. A beszélgetés résztvevői ennek szellemében idézik fel Habsburg Ottó tevékenységét, eszméinek és gondolatainak aktualitását, míg az eseményen megnyitásra kerülő kiállítás a volt trónörökös és európai parlamenti képviselő hosszú életének legfontosabb mozzanatait mutatja be.

18.00 Köszöntő

Markus FERBER,

az Európai Parlament képviselője, az Európai Parlament Gazdasági és Monetáris Bizottság Néppárti Frakciójának koordinátora és az Európai Parlament Közlekedési és Idegenforgalmi Bizottságának póttagja, a Hanns Seidel Alapítvány elnöke

18.10 Bevezető gondolatok

PRŐHLE Gergely,

korábbi berlini nagykövet, a Habsburg Ottó Alapítvány igazgatója

Felszólalások és beszélgetés

HÖLVÉNYI György,

az Európai Parlament képviselője, az Európai Parlament Fejlesztési Bizottságának tagja

François-Xavier BELLAMY,

az Európai Parlament képviselője, az Európai Néppárt francia képviselőcsoportjának vezetője

18.40 Zárszó

Dr. Thomas LEEB

a Hanns Seidel Alapítvány Brüsszeli Irodájának igazgatója

Fogadás

A részvétel regisztrációhoz kötött. Kérjük, hogy legkésőbb 2022. október 27, csütörtökig regisztráljon ITT.

A konferencia angol nyelven kerül megrendezésre.

Szeretettel várjuk!

Borítókép: Habsburg Ottó európai parlamenti képviselő egy strasbourgi ülésen 1981 júliusában. © European Union – 1981 EP Source: EP Multimedia Centre, Reference: 19810700