Kiállításmegnyitó a Gödöllői Királyi Kastélyban

A Habsburg Ottó Alapítvány névadójának életét bemutató vándorkiállítást indított útjára 2020. január 24-én a Gödöllői Királyi Kastélyban, Életút és Örökség címmel. A kiállítás jobbára olyan, az alapítvány által kezelt gyűjteményből származó fotókat tartalmaz, amelyek a nagyközönség számára eddig ismeretlenek voltak.

Kiállításmegnyitó a Gödöllői Királyi Kastélyban

Vándorkiállításunk célja, hogy a Habsburg Ottót díszpolgárrá választó 52 magyarországi településen bemutassa a volt trónörökös és európai államférfi életét és örökségét. Gödöllő ezen települések sorában is különleges helyszín, mivel Habsburg Ottó 1918 októberében, az elmenekülését megelőző utolsó éjszakákat a Gödöllői Királyi Kastélyban töltötte. A helyszínválasztással az Alapítvány ennek az eseménynek állít mementót. Az utolsó magyar uralkodó fia 1987 augusztusában léphetett ismét Magyarország területére, Gödöllőre 1991-ben látogatott el.

A kiállítás megnyitója nem véletlenül esik közel a Magyar Kultúra Napjához. Alapítványunk célja, hogy a közvélemény, valamint a történetírás számára bemutassa a 20. század nagy tanúját, aki hosszú élete (1912-2011) során számos történelemformáló eseményt élt meg. A megnyitón beszédet mondott Martonyi János, Magyarország volt külügyminisztere (a beszéd szövege elolvasható itt), közreműködött az Óbudai Danubia Zenekar Hámori Máté vezényletével.

Fotók: Szabó Zoltán