Koronatanú irodánkban

Június 6-i V4 konferenciánk előadója, Knut Abraham a CDU Bundestag-képviselője, Habsburg Ottó egykori munkatársa, Alapítványunknál is látogatást tett budapesti tartózkodása során.

Koronatanú irodánkban

Habsburg Ottóhoz fűződő személyes kapcsolatáról is beszélt munkatársainknak Knut Abraham, CDU-s képviselő, a Bundestag tagja, aki 1986-ban Bonnban és Brüsszelben került gyakornokként az európai parlamenti képviselő munkatársainak körébe, és vonódott be idővel egyre több feladatba. Vezette az EP-választások kampányát, irányította a Páneurópa Mozgalom német ifjúsági tagozatának munkáját, dolgozott Ottó asszisztenseként Pöckingben, és jól ismerte a korszakban fontos szerepet játszó belső kör tagjait: Bernd Posseltet, Eva Demmerlét, Stephan Baiert – és persze a családtagokat. A Regina által csak „Viking”-ként emlegetett Abraham egyeztetett Zita temetésének részleteiről 1989-ben, és végezte a háttérmunkát Walburga mögött a Páneurópai Pikniken. Knut Abraham a későbbi időszakról is számos anekdotával fűszerezve emlékezett – felmerült, hogy oral history sorozatunk számára riportot készítünk vele a közeljövőben.

A CDU-s képviselő, aki mandátuma megszerzése előtt számos helyen, legutóbb Varsóban szolgált magas rangú diplomataként, budapesti látogatása során találkozott Gulyás Gergely kancelláriaminiszterrel, Varju Krisztina, külügyminisztériumi helyettes államtitkárral és Sulyok Tamással, az Alkotmánybíróság elnökével. Utóbbihoz régi ismeretség fűzi, ugyanis 1989-ben találkoztak először a Páneurópai Unió egy összejövetelén Passauban. A nosztalgikus emlékek felelevenítésén kívül a jó hangulatú vacsora keretében szó esett a magyar és a német alkotmánybírósági gyakorlatról, valamint a kétoldalú kapcsolatok javításának további lehetőségeiről is.