Zarándokhelyek a történelem forgatagában

A Habsburg Ottó Alapítvány beszélgetéssel egybekötött megemlékezést szervez névadója halálának 12. évfordulója alkalmából a Pannonhalmi Főapátságban, július 2-án vasárnap 10 órától.

Zarándokhelyek a történelem forgatagában

Habsburg Ottó és Regina a zarándokszállón tett látogatásuk során 1955 októberében. © ÖPH

Zarándokhelyek a történelem forgatagában

A Habsburg Ottó Alapítvány beszélgetéssel egybekötött megemlékezést szervez névadója halálának 12. évfordulóján, amelyre ezúton szeretettel meghívjuk.

Időpont: 2023. július 2. vasárnap

Helyszín: Pannonhalmi Főapátság (Pannonhalma, Várkerület 1.)

Regisztráció: ITT

A megemlékező szentmise utáni beszélgetés résztvevői az 1863-ban Ferenc József császár által alapított jeruzsálemi zarándokház fordulatos történetét mutatják be. A Via Dolorosán álló ispotály (Österreichischen Pilger-Hospiz zur Heiligen Familie in Jerusalem) amellett, hogy vendégül látja a Szentföldre érkező zarándokokat, kulturális és oktatási intézményként előadások, kiállítások, kiadványok és koncertek segítségével a keresztény, zsidó és iszlám közösségek közötti interkulturális párbeszéd előmozdítására törekszik. A ház „krónikája” egyben a régió történelmét, a közel-keleti térség konfliktusainak alakulását is tükrözi. Habsburg Ottó és Regina 1955-ben közel-keleti útjuk során, 1990-ben pedig névadónk díszdoktorrá avatása kapcsán jártak Jeruzsálemben. A történelmi kapcsolódás okán Alapítványunk az ősz folyamán különböző programokat tervez megvalósítani az ispotályban. Megemlékezésünkön Dejcsics Konrád atya, kulturális igazgató továbbá ismerteti a Főapátság kertjében kialakítandó Habsburg Ottó emlékhely terveit. A program zárásaként ebédre invitáljuk vendégeinket.

9:00 Érkezés

10:00 Szentmise Habsburg Ottó emlékére

11:00 Kávészünet

11:30 Zarándokhelyek a történelem forgatagában

Köszöntő

Hortobágyi T. Cirill OSB, főapát, Pannonhalmi Főapátság

Megnyitó

Prőhle Gergely, igazgató, Habsburg Ottó Alapítvány

Előadások, beszélgetés

Markus St. Bugnyar, rektor, Jeruzsálemi Osztrák Szent Család Zarándokház (Österreichischen Pilger-Hospiz zur Heiligen Familie in Jerusalem)

Hóvári János, nagykövet, képviseleti irodavezető, Türk Államok Szervezete Magyarországi Képviselet

Wolfgang Johannes Bandion, professzor, Bécsi Teológiai Akadémia

Király András László, igazgató, Stratégiai és Tervezési Igazgatóság, Sándor-palota

13:00 Ebéd

A beszélgetés magyar és német nyelven zajlik, szinkrontolmácsolást biztosítunk.

Részvételi szándékát kérjük, az alábbi regisztrációs űrlap kitöltésével jelezze június 28-ig.