Habsburg Ottó: politikus és családapa. Interjú Habsburg Walburga főhercegnővel

Hallgassa meg a Habsburg Ottó Alapítvány podcast-sorozatának első részét, melyben az alapítvány névadójának lánya és politikai örököse, Walburga főhercegnő volt a vendégünk.

Habsburg Ottó: politikus és családapa. Interjú Habsburg Walburga főhercegnővel

Az adventi időszak a várakozás, elcsendesedés időszaka, amikor az egymással töltött idő, az egymásra való odafigyelés minden családban felértékelődik. A Habsburg Ottó Alapítvány podcast-sorozatának első részében Walburga főhercegnőt Shenouda Nóra, az Euronews újságírója kérdezi édesapjáról, családjukról, kettejük kapcsolatáról, vallásról, a kultúra fontosságáról. Az interjú közzétételének időpontja nem véletlenül esik a karácsony előtti napokra: a családi együttlét, a keresztény nevelés a Habsburg családban is kiemelkedő szerepet játszott. Talán a beszélgetésben elhangzó gondolatok segíthetnek a karácsony előtti sürgés-forgásban is felhívni a figyelmet az ünnep valódi üzenetére, és a családban együtt töltött idő fontosságára.

A beszélgetés angolul zajlott, magyar nyelvű leirata itt olvasható:

podcast_leirat_hu