A francia SciencesPo politikai kutatóközpontjának főtitkára járt Alapítványunknál

Florent Parmentier francia politológus, a nemzetközi kapcsolatok szakértője, a nagyhírű párizsi Institut d’études politiques de Paris (SciencesPo) egyetemen működő Centre de recherches politiques (CEVIPOF) főtitkára június 23-án látogatást tett a Habsburg Ottó Alapítványnál.

A látogatás során szóba került Habsburg Ottó Európa-koncepciója, valamint a Habsburg monarchia és az Európai Unió működésének hasonlóságai és különbségei. Vendégünkkel beszélgettünk Caroline de Gruyter holland újságírónő nemrég megjelent könyvéről (Beter wordt het niet. Een reis door de Europese Unie en het Habsburgse Rijk. De Geus, 2021), amelynek, mint azt megtudtuk tőle, már készül a francia fordítása. Florent Parmentier örömmel hallotta, hogy a Habsburg Ottó Alapítvány kapcsolatban áll a szerzővel, és a mű magyar megjelenésében is részt vállal.

A főtitkár említést tett továbbá a Párizstól nem messze, Bazoches sur Guyonne községben található Maison Jean Monnet (Jean Monnet-ház) igazgatójának a kezdeményezéséről. Philippe le Guen fórumot tervez létrehozni a közös Európa építésében jelentős szerepet játszó személyiségek hagyatékát és szellemi örökségét őrző intézmények, alapítványok összefogására. A francia vendég úgy látja, hogy nekünk is ott lenne a helyünk az összefogásban, ezért javasolni fogja, hogy vonják be a Habsburg Ottó Alapítványt a terv megvalósításába.

Fejérdy Gergely