Meghívó: Európa nélkülözhetetlensége

A Habsburg Ottó Alapítvány és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Tanulmányok Intézete Európa nélkülözhetetlensége címmel kerekasztal beszélgetést rendez 2022. május 10-én a Ludovikán, melynek vendégei Jean-Dominique Giuliani, a párizsi Robert Schuman Alapítvány elnöke és Navracsics Tibor, országgyűlési képviselő, korábbi miniszter és uniós biztos.

Meghívó: Európa nélkülözhetetlensége

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Tanulmányok Intézete és a Habsburg Ottó Alapítvány tisztelettel meghívja Önt

Európa nélkülözhetetlensége
c. rendezvényére, melynek vendégei

Jean-Dominique Giuliani
a párizsi Robert Schuman Alapítvány elnöke,
és
Navracsics Tibor
országgyűlési képviselő, korábbi miniszter és uniós biztos

Beszélgetőtársak:
Prőhle Gergely és Fejérdy Gergely
NKE-STI, Habsburg Ottó Alapítvány

Helyszín:            Ludovika Főépület, Zrínyi terem
Időpont:             2022. május 10. (kedd), 16.00-17.30
Regisztráció:     https://ludevent.uni-nke.hu/e/Europa_nelkulozhetetlensege

A Robert Schuman Alapítvány elnöke néhány héttel ezelőtt „Európa nélkülözhetetlensége” címen jelentetett meg egy rövid írást, amelyben arra hívja fel a figyelmet, hogy Európa példával szolgálhat a jelenkor válságainak kezelésében. Az orosz-ukrán háború árnyékában felidézi, hogy az Öreg Kontinens nemzetei, amelyek évszázadokon át megosztottak voltak és szinte állandóan háborúban álltak, a II. Világháború után egy maroknyi bátor politikus kezdeményezésére, a hidegháború kontextusában megtanulták hogyan kezeljék nézeteltéréseiket – nyílt konfrontáció nélkül. Írásában kifejti, hogy az Európai Unió – minden belső feszültség ellenére – egy egységesebb, civilizáltabb, erőszakmentes társadalmi rendet alakított ki, amely „példaként szolgálhat az egész bolygónak”. Ezt szem előtt tartva úgy látja, hogy az Európai Unió fennmaradása, megerősödése mindenképpen kívánatos – világpolitikai okokból is.
A május 9-i Európa nap másnapján, 72 évvel a Schuman terv meghirdetése után a két nagy tekintélyű szakemberrel, tapasztalt európai politikussal arról beszélgetünk, hogy „Európa nélkülözhetetlensége” miként tehető nyilvánvalóvá egyre szélesebb körben. Megvitatjuk azt a kérdést, hogy az Unió képes-e választ adni a jelenkor kihívásaira, mennyire tudja képviselni a kontinens lakosainak valós érdekeit, és milyen formában lehetne valóban példa a világ számára. Az előadók arról is megosztják véleményüket, hogy milyen fejlődési irányt látnak fontosnak annak érdekében, hogy Európa tényleg nélkülözhetetlen legyen.

A beszélgetés francia és magyar nyelven zajlik, szinkrontolmácsolást biztosítunk magyarul, franciául és angolul.

Szeretettel várjuk rendezvényünkön!